Juventusi tenton “goditjen” e madhe në merkato, Ronaldo jep aprovimin

17/11/2019 - 17:44

Juventusi do të tentojë ta rikthejë Pol Pogbanë në Torino që në merkaton dimërore. Janë të sigurt në Angli, ku e përditshmja “Mirror” ka raportuar se klubi bardhezi po përshpejton bisedimet me mesfushorin francez të Mançester Junajtidit, pas kontakteve të para verore.

Edhe Kristiano Ronaldo, gjithmonë sipas tabloidit britanik, ka aprovuar planin e Juventusit: fenomeni portugez, në fakt, u ka komunikuar entuziazmin drejtuesve juventinë për operacionin.

Qëndron momentalisht problemi i çmimit: Junajtid kërkon rreth 180 milionë euro për Pogbanë, ndërkohë që Juvja shpreson që pretendimet të ulen te rreth 150-milionëshi. Në garë për lojtarin është edhe Reali i Madridit, që e kërkoi edhe në seksionin e kaluar të merkatos.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Hulio Kruz është një nga ata lojtarë që kanë mbetur në zemrat e tifozëve të Interit.

Teuta e Bledi Shkëmbit do luajë ndeshjen e rradhës në kampionat, përball Kukësit në transfertë.

Teuta është duke u përgatitur për një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, atë me skuadrën e Kukësit.

Durrësi dhe Teuta kaluan një peri udhë të vështirë për disa ditë me radhë, por ndaj Skënderbeut ekipi u rikthye te rezultatet e mira.

Sikur të mos mjaftonin polemikat pas eliminimit në Champions League, në rrjetet sociale orët e fundit ka përfunduar në shenjestër Kristia