Ka probleme muskulore, sulmuesi tremb Teutën

17/11/2019 - 14:21

Sikur të mos mjaftonte fakti që sulmi po shënon shumë pak, Bledi Shkëmbit i shtohet edhe stresi i dëmtimeve. Abdul Khalid është stërvitur i diferencuar dje.

Ganezi ka ndier dhimbje muskulore, ndaj për të mos e rrezikuar edhe më shumë gjendjen e tij, është menduar që të mos marrë ngarkesa. Vend për panik nuk ka dhe sidomos kur dihet që ndeshja me Vllazninë luhet vetëm fundjavën tjetër, ndaj shanset për rikuperim ekzistojnë. E megjithatë, stafi mjekësor do ta ketë në vëzhgim shtatlartin.

I veçuar nga grupi, ka vijuar edhe Arbër Çyrbja.Ashtu si sulmuesi, edhe ai mesfushori i djathtë ka shfaqur shqetësime muskulore. Derisa të afrohet java e 13-të, mendohet që të dy do të jenë në urdhrat e satit teknik.

Pas dy ditëve me “marsh” të lartë dhe dy seanca, dje u zhvillua vetëm një stërvitje. Lojtarët britën në fushën e blertë për të vijuar ritualin. Gjithçka nisi me një nxehje të lehtë, për të kaluar te ushtrimet fizike nën mbikëqyrjen e përgatitësit atletik Iris Selimi dhe Françesko Vitobelo.

Trajneri më pas e ndau grupin në dy pjesë për të kryer disa lojëra. Puna më së shumti u përqendruan te sulmi. Shkëmbi po përpiqet që të zhbllokojë Dakrko Nikaç, ndaj ai u kthye në pikë referimi. Çdo krosim shkonte drejt tij, me qëllim që malazezi të perfeksiononte shënjestrën.

Disa lojtarë kryen edhe fizioterapi dhe ushtrime në pishinë, për të rigjeneruar forcat pas ngarkesës së kësaj jave. Teutën e pret një ndeshje e vështirë në Shkodër. Të gjithë duken të motivuar dhe shpresojnë të kthehen te rezultatet e mira, duke i dhënë “shkelmin” krizës që i ka kapluar prej 4 javësh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Hulio Kruz është një nga ata lojtarë që kanë mbetur në zemrat e tifozëve të Interit.

Teuta e Bledi Shkëmbit do luajë ndeshjen e rradhës në kampionat, përball Kukësit në transfertë.

Teuta është duke u përgatitur për një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, atë me skuadrën e Kukësit.

Durrësi dhe Teuta kaluan një peri udhë të vështirë për disa ditë me radhë, por ndaj Skënderbeut ekipi u rikthye te rezultatet e mira.

Sikur të mos mjaftonin polemikat pas eliminimit në Champions League, në rrjetet sociale orët e fundit ka përfunduar në shenjestër Kristia