Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kalendari për javën e 32, Superiorja ndahet në dy ditë dhe tre orare të ndryshme

04/05/2021 - 13:38

Kategoria Superiore ka hyrë në fazën e saj më emocionuese teksa tashmë kanë mbetur edhe vetem pesë ndeshje nga fundi i sezonit. Edhe java e 32, rezervon përplasje që mund të vendosin shumë për fatet e skuadrave, teksa kjo javë do të jetë e ndarë në dy ditë.

Gjithçka nis të premten, në orën 18:00 ku Kukësi një zhgënjim i këtij sezoni, pret në Elbasan, Vllazninë pretendente për titull. Sakaq, të shtunën do të luhen katër sfidat e mbetura.

Dy prej tyre nisin në orën 16:00, teksa Tirana pret Kastriotin, ndërsa Apolonia luan ndaj Laçit.Në orën 19:00, zbresin në fushë dy pretendente të tjera për titullin me Teutën që pret Bylisin dhe Partizanin që udhëton në Korçë për t’u përballur me vendasit e Skënderbeut.

Ndeshjet, e premte:

18:00 Kukësi-Vllaznia

E shtunë:

16:00 Tirana-Kastrioti

16:00 Apolonia-Laçi

19:00 Teuta-Bylis

19:00 Skënderbeu-Partizani

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku më në fund ka arritur që të thyejë mallkimin para portës kundërshtare me fanellën e Bolivar.

Arsenali do t’i mungojë Europës për herë të parë që prej vitit 1995 sezonin e ardhshëm dhe zërat për shkarkimin e Mikel Artetës po forcoh

Një rast i paprecedentë ka ndodhur natën e kaluar në Itali, teksa vajza e trajnerit të Peskarës, Xhanluka Grasdonia është sulmuar nga dis

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës.

Kristiano Ronaldo nuk është aspak i lumtur te Juventusi, sidomos pas sezonit jo të mirë që bardhezinjtë po kalojnë.

Teuta është rikthyer në vendin e parë të kampionatit pas ndeshjeve të djeshme, teksa durrsakët mposhtën Bylisin me rezultatin e pastër 4-

Pas fitores me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Bylisit në stadiumin “Niko Dovana”, lojtari i ndeshjes, mesfushori i Teutës, Albano Aleksi

Pas fitores me "poker" ndaj Bylisit në stadiumin "Niko Dovana" me rezultatin 4-0, trajneri i Teutës, Edi Martini ka folur duke analizuar

U rikthye te fitorja Teuta, që pas barazimit pa gola në Shkodër ndaj Vllaznisë, ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 4-0 ndaj Byli

Totenhemi ka humbur një shans të artë për të mbërritur vendin e katërt, vend që përkon për zonën Champions.