Kandidatët bien në një mendje, zgjedhjet te Barcelona më 7 mars

16/01/2021 - 19:45

Zgjedhjet për presidencën e Barcelonës pritet të zhvillohen më 7 mars 2021.

Fillimisht ishin planifikuar të mbaheshin më 24 janar, por u shtynë për shkak të kufizimeve të pandeminë e koronavirusit.

Sipas raportimeve nga shtypi spanjoll, presidenti i përkohshëm, Carles Tusquets, ka gjetur marrëveshjen me tre kandidatët, Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa, për datën 7 mars, megjithëse fjala e fundit do të mbetet gjithmonë e autoritetetve shëndetësore, duke pasur parasysh pandeminë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho

Kampionati italian po bëhet gjithmonë e më i vështirë dhe i luftuar, dhe Milanin e pret një tjetër test i rëndësishëm nesër në mbrëmje (2