Kaosi te Napoli, klubi i mban lojtarëve 5% të pagës. Shpërthen titullari: Futini në b…

08/11/2019 - 11:53

Heshtja për shtyp e urdhëruar nga presidenti Aurelio De Laurentis duket sikur ka ndalur kohën, por klubi i Napolit po shqyrton masat që do të merren kundrejt skuadrës.

Hipoteza mbi të cilën po punojnë avokatët është që çdo lojtari t’i mbahet 5% e pagës bruto (maksimumi që lejon rregullorja) e muajit dhjetor.

Ndër të tjera ballafaqimi telefonik mes presidentit dhe avokatit Grasani nuk linte hije dyshimi, edhe pse me kalimin e orëve kanë dalë prapaskena të reja lidhur me ngjarjet e ndodhura pas Salcburgut.

Media italiane raporton edhe për një sherr të ashpër mes mesfushorit Alan dhe djalit të presidentit De Laurentis, ku braziliani ka shpërthyer pasi ka marrë kërcënimin se priten sanksione financiare për lojtarët: “Ato para merri dhe futi në b…”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova do të luajë një sfidë mjaft të rëndësishme të enjten në mbrëmje, në transfertën ndaj Republikës Çeke, takim që do të vendos shumë

Interi ka zhvilluar një fillim sezoni pothuajse perfekt në drejtimin e Antonio Contes.

Riccardo Orsolini është një nga risitë e listës së Italisë së Mancinit, për takimet eleminatore "Euro 2020".

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës