Kapiteni Arapi: Mëkat nëse goli është i rregullt

16/09/2019 - 12:04

Renato Arapi ishte protagonist dje, shpërdori një rast që mund të sillte fitoren dhe iu anulua një gol për pozicion jashtë loje. Kapiteni komenton këto dy episode dhe evidenton se ka ardhur koha që Teuta ta “vrasë” frikën.

“Kundërshtari kishte organizim të mirë loje, por nëse do të ishim treguar më kërkues dhe më të saktë në fazën ofensive dhe finalizim, rezultati do të ishte ndryshe.

Gjithsesi, nuk është rezultat i keq. Bëmë një ndeshje të mirë, por terreni ishte pak i keq dhe na e vështirësoi qarkullimin e topin. Duhej të shënoja në të 7-n minutë, por nuk ishte e shkruar. Ekipi ka nevojë për më shumë guxim dhe të vrasë frikën, për të goditur në portën kundërshtarë. Mendoj se kemi kohë të rregullojmë gabimet. Në kampionat duhen pikët, nuk ka justifikime.

Goli i anuluar? Nuk di çfarë të them, pasi s’e kam parë, por mendoj se ndoshta pozicioni ishte milimetrik. Nëse do të jetë i rregullt, atëherë do të ishte… mëkat”, tha qendërmbrojtësi i durrsakëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I kënaqur për pikët por edhe për lojën që zhvilloi skuadra e tij në pjesën e dytë.

Teuta bën detyrën, mposht 1-0 Flamurtarin e vendit të fundit në Elbasan Arena dhe ngjitet përkohësisht e vetme në krye të Kategorisë Supe

Juventusi ka ndjerë efektin e blerjes së Cristiano Ronaldos jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në marketing, pasi ka rritur ndjeshëm sh

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më të mirë të momentit në rolin e tij.

Një thesar i vërtetë, si askush në Europë.

Ish-trajneri i Mançester Junajtid, Sër Aleks Ferguson, është akuzuar nga një menaxher që akuzohet për korrupsion, se ka trukuar një ndesh

Milani dhe Interi shkojnë përpara sëbashku, shumë kompaktë dhe me objektivin për të ndërtuar stadiumin e ri në zonën ku ndodhet aktualish

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.