Kapiteni Arapi: Ndaj Granadës duhet ndeshja e jetës

16/09/2020 - 11:04

Teuta luan të enjten në stadiumin “Niko Dovana” ora 16:00 ndeshjen e turit të dytë të Ligës së Europës ndaj klubit spanjoll, Granada.

Durrsakët janë të ndërgjegjshëm për vështirësinë e kësaj përballjeje, por do të provojnë shanset e tyre për të bërë surprizën.

Kapiteni Renato Arapi thekson se skuadra do të japë gjithçka për të bërë pse jo një mrekulli.

“Natyrisht që i dimë vlerat e kampionatit spanjoll dhe jemi të ndërgjegjshëm për forcën e Granadës. Mirëpo, kjo nuk na e heq neve të drejtën që të hyjmë në fushë për të bërë maksimumin. Nuk do të luajmë si inferiorë. Kjo është nga ato ndeshje, që sido që të shkojë rezultati, nuk humbet, pasi të mbetet në kujtesë. Dhe që të ndodhë kështu, ne duhet të bëjmë ndeshjen e jetës për të shpresuar te kualifikimi i mundshëm”, ka thënë dje lideri i skuadrës durrsake.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mario Baloteli është një lojtar i lirë dhe po kërkon një skuadër të re për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.Pasi përfundoi avent

Ronaldo “shpëton” Pirlon dhe Juven: ky ishte thelbi i komenteve pas barazimit të bardhezinjve në fushën e Romës.

Seria A është tronditur nga lajmi më i fundit se 14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenoves janë pozitivë me COVID-19.

Gonzalo Higuain ndryshoi ekip në merkaton e verës, duke u larguar nga Juventusit për të kaluar tek Inter Majemi, që ka si president David

Debutim pozitiv i Marash Kumbullës me fanellën e Romës.

Mbrëmjen e djeshme, Marash Kumbulla debutoi me fanellën e Romës dhe paraqitja ishte nga ato dinjitozet.

Rubin Hebaj vendosi të rinovojë kontratën me Teutën edhe për një sezon.

Teuta ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, duke afruar lojtarë për skuadrën e parë dhe atë U-21 që është në formatim e

Avokati Luixhi Kiapero dhe kolegia e tij Maria Turko janë paraqitur mëngjesin e djeshëm në Prokurorinë e Peruxhas ku janë takuar me proku

Liga Profesioniste e Futbollit vijon me bojkotin e këtij sporti deri në plotësimin e 4 kërkesave nga qeveria, teksa hapi i radhës është s