Kapiteni i Skënderbeut pranë kalimit te Teuta, kërkesë FSHF-së për të zgjidhur kontratën me korçarët

14/01/2020 - 13:13

Teuta nuk ka ndërmend të ndalet në këtë merkato. Pasi mori një gjigant për sulmin, tashmë po tenton që të blindojë mesfushën. Dhe duket se e kanë gjetur të duhurin. Këtë herë nuk e kanë kthyer vështrimin jashtë vendit, por kanë qëndruar brendapërbrenda Shqipërisë. Në planet e durrsakëve është një ish.

Bëhet fjalë për Bruno Ditën, i cili që pas dëmtimit të Gjergj Muzakës ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit te Skënderbeu. Mesfushori shkatërrues, i cili në kushte emergjence ka bërë edhe qendërmbrojtësin në Korçë, mund të jetë blerja e dytë e rëndësishme e skuadrës së Edi Martinit.

Besojini apo jo, por rikthimi i mbrojtësit në Durrës është shumë pranë. Ai është drejt mbylljes së bashkëpunimit me 8 herë kampionët e vendit. 26-vjeçari ka depozituar zyrtarisht një kërkesë në FSHF, ku ka kërkuar edhe zgjidhjen e kontratës me Skënderbeun.

Kujtojmë se lojtari i dalë nga Dinamoja ka hyrë në sezonin e tretë me bardhekuqtë. Ai ishte pjesë e Teutës deri në qershor të 2017-ës dhe vendosi që të shkonte në Korçë, atje ku gjatë kësaj kohe ka luajtur 69 ndeshje (në elitë) dhe ka shënuar 9 gola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të martën në orën 12:00, Teuta do të mësojë rivalët për turin e parë të Ligës së Kampioneve.

Çekia arriti të triumfonte me rezultatin e pastër 0-2 ndaj Skocisë, në përballjen e zhvilluar në Glazgou.

Ditët e para kaluan shpejt dhe edicioni i 16 i kampionatit evropian bëhet gati për të prezantuar Spanjën, një ndër skuadrat përfaqësuese

Mjeku i ekipit kombëtar të Danimarkës, Morten Bosen ka konfirmuar se Christian Eriksen kishte pasur arrest kardiak, shkaktarët e të cilit

Skuadra e Teutës ka udhëtuar drejt Ohrit, vend në të cilin do të zhvillojë fazën përgatitore për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve.

Xhanluixhi Bufon nuk ka ndërmend të mbyllë me futbollin e luajtur, ndonëse është 43 vjeç.

E gjitha bota e futbollit u shokua mbrëmë kur Christian Eriksen u rrëzua në fushë dhe u desh ndërhyrja e mjekëve që të shmangej tragjedia

Pasi udhëhoqi Interin drejt titullit kampion të Italisë, Romelu Lukaku është shndërruar edhe në lokomotivën e Belgjikës, pasi e nisi Euro

Anglia është fituesja e parë e grupit D, duke dalë me 3 pikë nga stadiumi “Wembley”, në ndeshjen përballë Kroacisë.