Klubi i Serisë A zyrtarizon marrëveshjen në WhatsApp!

12/06/2019 - 15:58

Teknologjia ka sjellë revolucion në jetën e njerëzve, gjithsesi disa marrëveshje duhet të mbyllen në takime ballë për ballë. Kështu duhet të ndodhë në rinovimet e lojtarëve, ku duhet të jenë të dyja palët me përfaqësuesit e tyre, klubi dhe lojtari.

Gjithsesi Luca Cigarini dhe presidenti i Cagliarit, Tommaso Giulini kanë zgjedhur ta zyrtarizojnë rinovimin ndryshe, thjesht me një bisedë në WhatsApp.Ishte vetë presidenti Giulini që publikoi në rrjetet sociale bisedën me lojtarin e tij: 

Presidenti: “A kemi marrëveshje?”

Cigarini: “Po, kemi!”

Presidenti: “Je i madh Ciga, me ty jemi në duar të sigurta, edhe në këmbë të sigurta.”

Cigarini: “Kemi vendosur një tullë.”

Presidenti: “Të pres nesër për firmën.”

Dhe ashtu ndodhi...sot Cigarini zgjati kontratën me Cagliarin edhe për një sezon.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.