Koeman trajner i Barcelonës në vitin 2020

21/10/2019 - 15:12

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, mund të emërohet në stolin e Barcelonës në fund të këtij sezoni. Gazeta spanjolle "Marca" shkruan se Koeman e ka një klauzolë në kontratën e tij me Holandën që ia mundëson atij të bëhet trajner i Barçës.

Për ish-mbrojtësin e Barcelonës është përfolur shpesh se mund ta marrë drejtimin e skuadrës në Camp Nou, veçanërisht tani kur Ernesto Valverde është nën presion për ta mbajtur punën.

Drejtori sportiv i Federatës së Futbollit të Holandës, Nico-Jan Hoogma zbuloi se Koeman ka një klauzolë në kontratën e tij me kombëtaren përmes së cilës klubet mund ta emërojnë atë trajner pas përfundimit të Kampionatit Evropian të vitit 2020.

“Kemi marrëveshje që Koeman të largohet, por ekipet duhet të paguajnë (për ta emëruar)”, shpjegoi Hoogma, pa treguar se sa do të kushtonte ndërprerja e kontratës së Koeman.

Ai, megjithatë, tha se shpreson se Koeman do të qëndrojë në krye të ekipit kombëtar deri në përfundim të kontratës pas Kupës së Botës më 2022.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur veç të tjerash, edhe për të ardhmen

Përplasje mes Lionel Messit dhe Edinson Cavanit në miqësoren Argjentintë-Uruguai 2-2, e zhvilluar në Izrael.

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, du

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar.

Pas pauzës për shkak të Kombëtareve, do të rikthehet këtë fundjavë Kategoria Superiore, teksa do të zhvillohen përballjet e javës së 13-t

E godet topin me aq forcë sa mundej, por këput një ndriçues në tribunë, që për pak mund të kishte shkaktuar ndonjë viktimë mes tifozëve.

Ka luajtur që në fëmijëri te Vllaznia dhe kontributi i tij nuk do të harrohet, por Uendi Vecaj tashmë luan për Teutën.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!