Kontratë “faraonike” nga Katari, David Silva drejt largimit nga City

26/05/2019 - 14:48

Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit. Siç raportojnë mediat angleze, fantazisti spanjoll i cili ka edhe një vit kontratë me kampionët e Anglisë, ka marrë një ofertë faraonike nga Katari.

Al Sadd mund të jetë skuadra që i ofron 2 vite kontratë lojtarit spanjoll, i cili mund të bëhet kështu pasuesi i Xavi Hernandezit në këtë skuadër.

Te Manchester City janë të bindur që ky do të ishte sezoni i fundit i 33-vjeçarit ndaj dhe Guardiola me drejtuesit nuk do të krijonin pengesa për largimin e tij këtë verë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa

Me të zgjidhur tashmë çështja e trajnerit, falë edhe konferencës së parë mediatike të kaluar me sukses nga Maurizio Sarri, java e ardhshm

Tifozëve të Romës me siguri nuk do t’u pëlqejë ky lajm, por në shenjë hakmarrjeje edhe ndaj drejtuesve të klubit verdhekuq që nuk i ofroi

Kjo është java e Romelu Lukaku, me Inter që e ka vendosur sulmuesin belg në prioritet absolut.