Koronavirusi alarmon edhe Ferrarin, “Kokëkuqja” i vendos drynin muzeut

26/02/2020 - 14:46

Koronavirusi ka alarmuar edhe skuadrën e Ferrarit. Skuadra nga Maranelo ka marrë masat e para për të menaxhuar situatën me virusin që ka përfshirë edhe Italinë, ku zonat më të prekura janë Lombardia dhe Veneto, por gjithashtu edhe në Emilia-Romanja, aty ku ndodhet selia e “Kokëkuqes”, rezultojnë 9 të infektuar.

Për këtë arsye Ferrari ka vendosur që të mbyllë muzetë në Maranelo dhe Modena. Gjithashtu skuadra ka vendosur që t’ua ndalojë hyrjen në fabrikë të gjithë personave që vijnë nga rajonet më të prekura me Koronavirus.

Kështu, pas futbollit që mori masat e para duke anuluar disa ndeshje dhe duke vendosur për luajtjen pa tifozë, edhe automobilizmi ka marrë masat ndaj virusit vdekjeprurës.

Për sa i përket kampionatit të Formulës 1, ai do të startojë më 15 mars me Çmimin e Madh të Australisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Wilson Kipsang, ish-mbajtësi i rekordit botëror në maratonë dhe fitues i medaljes sw bronztw nw Olimpiadwn “Londër 2012”, u arrestua për

Pesëmbëdhjetë tifozë të Indipendiente Medelin, që kishin shkuar në Argjentinë për të ndjekur ndeshjen e 11 marsit kundër Boka Juniorsit t

Izolimi i godet të gjithë, të pasur të varfër, të famshëm e të panjohur, të bukur apo jo të bukur qofshin.

Për dy vite me radhë, Milani provoi të afrojë mesfushorin kroat Ivan Rakitic, por për arsye të ndryshme negociatat me Barcelonën dështuan

Avioni privat i Lionel Mesit është detyruar të bëjë një ulje emergjente në aeroportin e Brukselit “Zavantem” mëngjesin e sotëm për shkak

Antonio Conte dhe drejtuesit e Interit kanë nisur të mendojnë për sezonin e ri dhe sipas mediave italiane, po përgatiten për 4-5 përforci

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Karl-Hainz Rummenigge ka deklaruar se të gjithë klubet në Gjermani janë shprehur në favor të përfundimi

Futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit dhe klubet pritet të pësojnë humbje të mëdha ekonomike, por thuajse të gjithë skuadrat e

Në këto ditë të vështira izolimi që po kalon Shqipëria, edhe mbrojtëi i Teutës, Aleksandër Kuro, është pranë familjes.

Romelu Lukaku ka befasuar me deklaratën e tij, gjatë bisede në Instagram, organizuar nga Puma me Tierry Henry.