Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kriza nga koronavirusi, klubi i madh francez kërkon pronarë të rinj

03/03/2021 - 12:27

Skuadra e njohur franceze, Bordo është duke u përballur me një situatë të vështirë ekonomike, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Të ndodhur në këtë situatë, pronarët aktualë të klubit kanë vendosur të nxjerrin në shitje klubin. Borxhet kapin shifrën e 80 milionë eurove dhe pronarët aktualë duket se e kanë të vështirë për ta përballuar këtë.  Sipas asaj që raporton “France Football”, klubi tashmë është nxjerrë në shitje dhe po kërkohen blerës.

Pronarët aktualë amerikanë, “King Street”, e kanë blerë klubin e Bordosë në vitin 2018, me skuadrën që në drejtimin e tyre ka zhgënjyer totalisht, pasi në 2 vite janë renditur njëherë në vendin e 14-të dhe njëherë në vendin e 12-të, arritje dëshpëruese, pasi në të kaluarën jemi mësuar që Bordonë ta shikojmë gjithmonë në Europa Ligë thuajse çdo vit, por edhe në Champions.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë