Kualifikoi Italinë në Europian, merret vendimi për të ardhmen e Mançinit

14/10/2019 - 15:03

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, vit i Kupës së Botës, që do të zhvillohet në Katar.

Siç raportojnë mediat italiane, federata ka vendosur që për të paktë tre vitet e ardhshme t’i besojë përfaqësuesen Mançinit, i cili e kualifikoi në Europianin e 2020-ës.Skuadra që ka krijuar Mançini është simpatike dhe sulmuese.

Trajneri ka ftuar në ekip shumë lojtarë të rinj dhe ka bërë një rinovim, duke sjellë dhe rezultate. Deri më tani ka arritur të marrë 10 fitore, 4 barazime dhe 2 humbje në 16 ndeshje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës

Kohë krize te Arsenali, që në katër ndeshjet e fundit ka arritur të grumbullojë vetëm dy pikë.

Napoli është në krizë të thellë rezultatesh, por edhe identiteti.

Menjëherë pasi publikoi listën me 26 futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e fundit eliminatore ndaj Andorrës dhe Francës, trajneri i S