Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kukësi lë me pasoja Teutën, durrsakët humbasin tjetër titullar për ndeshjen me Partizanin

13/07/2020 - 12:25

Teuta do të luajë në javën e 34-ërt një ndeshje të rëndësishme për objektivin Europë, por me shumë mungesa. Në përballjen me Partizanin, skuadra durrsake do të duhet të bëjë llogaritë pa tre titullarë të rëndësishëm.

Beqja dhe Aleksi nuk do të jenë në dispozicion të trajnerit Martini, për shkak të kartonëve të kuq që kanë marrë në përballjen e fundit ndaj Kukësit.

Mirëpo, si të mos mjaftonte mungesa e tyre, është edhe portieri Frashëri i cili për një të verdhë për shkak të protestave ka plotësuar numrin e katër të tillëve dhe do të mungojë ndaj të kuqve.

Kësisoj, trajneri Martini, pas gjysmëfinales së kthimit në Kupë, do të duhet të bëjë mirë llogaritë edhe me mungesat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Eintracht Frankfurt ka blerë portierin me origjinë shqiptare, Diant Ramaj.

Grushte në futbollin e femrave. Një ngjarje e turpshme është regjistruar sot në takimin mes Juban Danja dhe Murlani-Apolonia.

Juventusi pësoi dje një humbje shokuese ndaj Milanit me shifrat 0-3, që mund t’i kushtojë edhe kualifikimin në Champions League e sezonit

Pas humbjes turpëruese ndaj Milanit me rezultatin 0-3 në stadiumin “Allianz”, Andrea Pirlo është një hap larg shkarkimit nga detyra e tra

Armando Sadiku më në fund ka arritur që të thyejë mallkimin para portës kundërshtare me fanellën e Bolivar.

Arsenali do t’i mungojë Europës për herë të parë që prej vitit 1995 sezonin e ardhshëm dhe zërat për shkarkimin e Mikel Artetës po forcoh

Një rast i paprecedentë ka ndodhur natën e kaluar në Itali, teksa vajza e trajnerit të Peskarës, Xhanluka Grasdonia është sulmuar nga dis

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës.

Kristiano Ronaldo nuk është aspak i lumtur te Juventusi, sidomos pas sezonit jo të mirë që bardhezinjtë po kalojnë.