Kumbulla zgjidhet në formacionin e javës së Europa League

23/10/2020 - 12:59

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është jo vetëm një “saraçineskë” në mbrojtje, por edhe një gjuetar goli në zonën rivale, siç e bëri realitet mbrëmjen e djeshme.

Debutim ëndrras për “dimantin” kuqezi, i cili i dhuroi 3 pikë të arta skuadrës kryeqytetase.

20-vjeçari është duke shijuar në maksimum këtë mbrëmje magjike. Si të mos mjaftonte vlerësimi si “njeriu i ndeshjes”, Kumbulla, ka marrë një tjetër “dhuratë” ditën e sotme.

Shqiptari e përzgjedhur nga “Sofascore” që merret me statistikat dhe vlerësimet e lojtarëve në formacionin e më të mirëve të javës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pa