"Kush tha se e duam Ozil?" Mourinho i përgjigjet direkt mesfushorit

13/01/2021 - 17:15

Mesut Ozil këtë merkato do të largohet nga Arsenal dhe për të janë interesuar disa klube. Ditën e djeshme ish-kampioni i botës iu përgjigj pyetjeve të fansave.

Një prej tyre ishte nëse do të pranonte të bashkohej me Tottenham në rast se londinezët do të ishin mundësia e fundit. Në lidhje me këtë pyetje Ozil u përgjigj: "Është përgjigje e thjeshtë, më mirë të dilja në pension".

Tek Tottenham është trajner Jose Mourinho, me të cilin Ozil gëzon një marrëdhënie aspak të mirë, që nga koha kur të dy ishin pjesë e Real Madrid dhe Ozil u shit me pahir te Arsenal, si dëshirë e Mourinhos.

Mediet angleze nuk hezitojnë të krijojnë polemika dhe së fundmi Mourinho u pyet në lidhje me deklaratën e Ozil. Përgjigja e Mou ishte po aq "therëse" sa ajo e Ozil ndaj pyetjes së fansit. "Kush tha se ne interesohemi për Ozil", u shpreh me ironi portugezi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.

Një ditë pas zbulimit të planit të presidentëve të klubeve më të mëdhenj të Europës të kryesuar nga ai i Real Madrid, Florentino Perez pë

Nuk kanë fund polemikat mbi vdekjen e Diego Armando Maradonës.

Ekipi durrsak ishte i plotë në seancën e djeshme pas fitores ndaj Kastriotit. Teuta zbriti në fushë e ndarë në dy grupe.

Teuta ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në kampionat, teksa ditën e mërkurë ka mposhtur minimalisht Kastriotin, në ndeshjen e zhvillu

Kthimi i Rei Manajt në futbollin italian nuk është më thjesht një thashethem i merkatos.