Lajme të mira për Teutën, dy lojtarë kthehen para sfidës me Skënderbeun

20/02/2020 - 14:10

Teuta u rikthye te suksesi në kampionat, ku fundjavën e shkuar triumfuan me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë. Tani “djemtë e detit” e kanë përqendruar vëmendjen nga ndeshja e radhës, në transfertën e Korçës. Trajneri Edi Martini duhet t’i bëjë llogaritë për këtë takim pa shërbimet e Lorenco Vilës. 21-vjeçari është një nga futbollistët më në formë të durrsakëve, por ndaj Skënderbeut mungon për shkak të plotësimit të numrit katër të kartonëve të verdhë. Një mungesë e rëndësishme për Teutën duke parë rendimentin e Vilës në ndeshjet e fundit.

Synimi janë 3 pikët, ndërsa trajneri Edi Martini do të jetë me “sy e veshë” nga infermieria. Rubin Hebaj me grip nuk u sakrifikua për sfidën ndaj Vllaznisë, ndërkohë që kapiteni dhe një nga lojtarët me më shumë eksperiencë në mbrojtjen e Teutës, Renato Arapi do të mund të jetë gati me 100% në ndeshjen që luhet në Korçë. Me dy titullarë më shumë, durrsakët do të jenë “top”.

Teuta vijon përgatitjet për Skënderbeun. Nën drejtimin e stafit teknik grupi i lojtarëve është përgatitur në kompleksin “Olympic Park” në Durrës. Gjendja e skuadrës paraqitet optimale dhe të gjithë lojtarët kanë zhvilluar të plotë programin e përcaktuar. Stërvitja filloi me nxehje të lehtë, ku përgatitësi atletik Salillari vazhdoi punën me futbollistët me disa ushtrime fizike.

Skuadra stërvitjen e vazhdoi me ushtrime aerobike, lojtarët vazhduan me punën me top dhe me anën taktike. Në fundin e seancës, ata zhvilluan edhe një lojë mes tyre. Harmonia në ekip shihet si një faktor kyç për një ecuri pozitive gjatë sezonit. Të gjithë lojtarët janë mjaft të motivuar dhe shpresojnë që të vijojnë me rezultate të mira dhe ta kalojnë dhe pengesën e radhës në Korçë. Brenda javës është programuar edhe videoanaliza, ndërsa në fundjavë do të udhëtojnë drejt Korçës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre shitje për të arkëtuar plot 160 milionë euro dhe për të rimodeluar sulmin.

Te Lokomotiva e Zagrebit numri i futbollistëve shqiptarë mund të shkojë nga 5 në 6 gjithmonë nëse i referohemi raportimeve që vinë nga me

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.