Lampard drejt shkarkimit, Abramoviç ka gati trajnerin e ri

20/01/2021 - 15:34

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit. Trajneri i bluve të Londrës, Frenk Lampard rrezikon seriozisht shkarkimin.

Presidentit Roman Abramoviç duket se i ka sosur durimi, teksa pritet t’i besojë stolin një eksperti si Alegri. Italiani vazhdon të jetë pa punë që pas largimit nga Juventusi në përfundim të sezonit 2018-2019, teksa shanset janë të mëdha që ai të marrë drejtimin e Çelsit.

Në 19 ndeshje blutë e Londrës kanë grumbulluar 29 pikë dhe për momentin renditen në vendin e nëntë në Premier Ligë. Kjo situatë nuk mund të kapërdihet lehtë nga drejtuesit e Çelsit, duke marrë parasysh shpenzimet marramendëse që kjo skuadër bëri në merkato.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas dy sezonesh Mauro Icardi mund t’i japë lamtumirën Paris Saint Germain.

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho