Lamtumirë Arthur, Juventus gjen një tjetër regjisor për mesfushën!

28/05/2020 - 17:22

Arthur Melo i ngrin buzëqeshjen Juventusit, Barcelonës por dhe vetë Pjanic. Mesfushori brazilian ia ka bërë të qartë drejtuesve të klubit blaugrana se nuk ka ndërmend të largohet, për këtë të paktën janë të sigurta mediat spanjolle “Sport” dhe “Mundo Deportivo”.

Barcelona ka vendosur të mos ushtroj më presion mbi lojtarit duke e lënë të lirë të vendos për të ardhmen e tij, sigurisht kjo është një çështje jo përfundimtare pasi situata mund të ndryshoj me kalimin e kohës. As Juventus nuk ka ndërmend të pres shumë gjatë brazilian pasi i duhet të bëj llogaritë me alternativat e tjera që janë po aq cilësore.

Emri i parë që qarkullon, në fakt nuk është një risi, është ai i Jorginho, një lojtar të cilin Sarri e admiron. Ishte pikërisht trajneri i Juves që e mori me vetë në aventurën e tij në Londër ndërsa nuk do të ishte kundër ta kishte në dispozicion edhe në Torino.

Jorginho e njeh shumë mirë ambientin në Serie A, në Torino gjithashtu do të gjente edhe disa miq të kombëtares. Në këtë rast, sipas “TuttoSport”, nuk është e thënë që në tratative me Chelsea të përfshihet Pjanic, mesfushori boshnjak vijon të jetë i fiksuar pas idesë për tu transferuar në Camp Nou”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombëtarja Shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar nga sot grumbullimin dhe seancat stërvitore në qytetin e Durrës

Pavarsisht humbjes së thellë 3-0 ndaj Kukësit në kampionat, pak ditë më parë, trajneri i Teutës Edi Martini ka besim se gjysmëfinalja e k

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë euro.

Luis Muriel i ka frikësuar të gjithë në klubin e Atalantës, teksa gjatë kohës që po drekonte me disa nga miqtë e skuadrës, humbi ekuilibr

Motra e Cristiano Ronaldos, Elma Aveiro, fut në telashe familjen e CR7.

Lionel Mesi është në hije ose të paktën kështu duket. Argjentinasi nuk është më i njëjti që pas rifillimit të kampionatit spanjoll.

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më të spikatur ne Serinë A, ku ka treguar paraqitje shumë të mira me Helas Veronën.

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it