Largimi nga Arsenali në janar duket i pashmangshëm, klubi merr vendimin drastik për Xhakën

06/11/2019 - 17:15

Granit Xhaka ka pësuar një kthesë të çuditshme në karrierën e tij dhe tashmë e sheh veten më në vështirësi se kurrë. Pak ditë më parë, ai reagoi në mënyrë të turpshme në momentin e zëvendësimit duke hedhur në tokë fanellën dhe duke ofenduar tifozerinë e Arsenalit.

Pak ditë më vonë kërkoi falje dhe u duk se gjithçka po normalizohej por në fakt jo. Klubi e ka lënë sërish jashtë për ndeshjen e Ligës së Europës dhe tashmë i është hequr zyrtarisht edhe shiriti i kapitenit.

Diçka të tillë e ka konfirmuar trajneri Unai Emeri në një konferencë për shtyp ku u shpreh se ka disa liderë në skuadër dhe se kapiteni i ri do të jetë Obamejang. Ndërkohë, mediat në Angli raportojnë se me shumë gjasa, ai do të largohet në merkaton e janarit sepse nuk mund të vazhdohet më në këtë situatë.

“Kisha një takim me Xhakën dhe i thashë që nuk do të jetë më kapiteni i skuadrës. E pranoi vendimin tim. Duhej vendosur diçka dhe mora këtë vendim kështu që gjithçka është mbyllur tashmë. Kam kapitenë si Obamejang, Lakazet e Ozil por kapiteni i parë do të jetë Obamejang”, u shpreh Emeri në konferencë për shtyp.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës

Kohë krize te Arsenali, që në katër ndeshjet e fundit ka arritur të grumbullojë vetëm dy pikë.

Napoli është në krizë të thellë rezultatesh, por edhe identiteti.

Menjëherë pasi publikoi listën me 26 futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e fundit eliminatore ndaj Andorrës dhe Francës, trajneri i S