Leicester City zyrtarizon blerjen më të shtrenjtë në historinë e klubit

10/07/2019 - 17:10

Youri Tielemans shndërrohet me të gjitha efektet futbollist i Leicester City-t në Premier League. Pasi shkëlqeu me fanellën e “Dhelprave” gjatë pjesës së dytë të sezonit të kaluar, lojtari i datëlindjes 1997 u ble përfundimisht nga klubi anglez.

Futbollisti belg është transferuar zyrtarisht me titull përfundimtar nga Monaco te Leicester Citi për shumën 45 milionë euro, më e larta e paguar nga “Dhelprat” për një futbollist.

Brenda pak javësh Leicesteri bën dy goditjet më të shtrenjtat në histori. Para së të zyrtarizonte blerjen përfundimtare të Tielemans, klubi anglez, kishte siguruar sulmuesin spanjoll Ayoze Perez.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur në prag të ndeshjes zyrtare kuali

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, v

Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi praktikisht mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020.

Teuta ka vijuar stërvitjen, ndërsa në ndryshim nga skuadrat e tjera të Superiores, nuk ka preferuar të zhvillojë ndonjë ndeshje miqësore.

Dita e djeshme ka sjellë lajme të këqija për trajnerin e Interit Antonio Conte, pasi dy prej futbollistëve zikaltër, që janë të