Leonardo në rrezik shkarkimi nga Milani, e zëvendëson Igli Tare

15/05/2019 - 13:59

Pozicioni i Leonardos është në rrezik. Puna e drejtuesve të Milanit do të vlerësohet me kujdes nga fondi “Elliot” në fundin e këtij sezoni. Bëhet fjalë për disa blerje që kanë rezultuar dështim, duke nisur nga ardhja e Higuain  e për të vazhduar me Laksalt, që nuk kanë bindur.

Megjithatë, e gjitha varet nga pjesëmarrja ose jo në Ligën e Kampionëve.Emrat që mund ta zëvendësojnë janë të shumtë. I pari në listë, që vlerësohet nga Gazidis është Luis Kampos, aktualisht drejtori sportiv i Liles.

Ndërkohë, “Calciomercato” nga Italia raporton se Igli Tare është një zëvendësues potencial i mundshëm i Leonardos. Shqiptari vlerësohet shumë nga fondi për atë që ka bërë në kryeqytet vitet e fundit.

Megjithatë ka disa pengesa. Tare ka një kontratë të gjatë me Lacion dhe lidhje të fortë me Lotiton, edhe pse me këtë të fundit ka pasur disa “përplasje” në lidhje me lojtarët e afruar së fundmi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çështja kryesore te Juventusi momentalisht është ajo e trajnerit, me Masimiliano Alegrin që ka zyrtarizuar largimin e tij.

Pas suksesit ndaj Brajtonit, i cili i siguroi titullin kampion Sitit, Pep Guardiola u rikthye mëngjesin e së hënës në qendrën stërvitore

Kastriot Dermaku është lojtari shqiptar më i kërkuar në merkaton e verës.

Një tragjedi brenda tragjedisë, e cila e lë akoma të hapur dhimbjen e familjes Sala.

Protesta që pritet të zhvillojë opozita të shtunën ka detyruar Federatën Shqiptare të Futbollit të shtyjë me 24 orë të gjitha ndeshjet e

Deklarata e Kylian Mbappe në momentin e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë i sezonit në Ligue 1, ka trembur jo pak drejtuesit e PSG t

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe

Fitorja me Partizanin e ka rritur moralin në kampin durrsak, pasi janë më të sigurt në vendin e tretë kur kanë mbetur edhe dy javë nga fu

Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare.