Levandovski dëshiron largimin nga Bajerni, polaku kërkon të transferohet te…

18/10/2019 - 13:03

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më të mirë të momentit në rolin e tij. Polaku është një makineri golash, që nuk ndalet lehtë dhe vazhdon të jetë deçiziv për Bajernin.

Por, siç raporton “Don Balon”, Levandovski ka shprehur deshirën që të largohet nga Gjermania dhe bavarezët, verën e ardhshme. 31-vjeçari është pjesë e kampionëve të Gjermanisë, prej verës së vitit 2014 kur la Dortmundin dhe ai mendon se duhet të provojë diçka të re.

Kjo media raporton se ai dëshiron të shkojë te Real Madridi dhe do të bëjë çmos që të plotësojë këtë dëshirë. Reali nga ana tjetër do ta priste me krahët hapur Levën, që po shkëlqen në Bundesligë.

Në 11 ndeshje në të gjitha kompeticionet, polaku ka gjetur rrjetën 15 herë, duke hedhur baza të forta për “Këpucën e Artë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klubi i Partizanit ka konfirmuar se dy futbollistët Deian Boldor dhe Besnik Ferati kanë rezultuar sot pozitivë me Covid-19.

I zhgënjyer normalisht Maurizio Sarri në përfundim të sfidës së humbur me rezultatin 4-2 ndaj Milanit, kjo për vetë faktin pasi Juventusi

“Ndër tri skuadrat më të mira, që luftojnë për titull, ne jemi më të penalizuarit në drejtim të grupit të lojtarëve dhe kohës”.

Fernando Alonso përgatit rikthimin e madh në Formula 1 në vitin 2021, pasi kërkon ende shenjë në sportin më të famshëm të garave të shpej

Pas eksperiencave me klube të mëdha si Anderlecht, Legia e Varshavës dhe Olympiacos, Besnik Hasi mund të provojë një aventurë të re te gj

Sevilla mposhti 1-0 në shtëpi Eibar mbrëmjen e kaluar dhe siguroi tre pikë të rëndësishme për objektivin Champions League.

Fenerbahçe do e ketë shumë të vështirë të mbajë në skuadër Vedat Muriqin këtë verë.

Pioli gradualisht ka arritur ta sjellë Milanin në zonën e Europës dhe skuadra ka arritur ta ngrejë nivelin e lojës, por kjo nuk do të tho

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu, ka blinduar kapitenin Lionel Mesi dhe thotë se ai nuk do të largohet nga katalanasit.