Liga i jep fund bojkotit, Superiorja nis më 4 nëntor

29/10/2020 - 14:56

Liga Profesioniste e futbollit e mbledhur në orën 13:00 të kësaj të enjteje, ka vendosur t’i japë fund bojkotit dhe të nisë kampionatin e Kategorisë Superiore më 4 nëntor.

Vendimi erdhi pas përgjigjes zyrtare të të mandatuarit të qeverisë për negociatat, Fidel Ylli, i cili një ditë më parë siguroi se të gjithë kërkesat do të realizohen nga kryeministri Rama, por klubet duhet patjetër t’i japin fund bojkotit.

Një lajm shumë i mirë ky për futbollin në vend, me topin që më në fund do të nisë të rrotullohet që këtë fundjave për raundit e parë të Kupës së Shqipërisë e mesjavën e ardhshme edhe në Superiore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fushë ka bërë rivalë të tërbohen, por edhe jashtë fushave Diego Armando Maradona kishte miq e armiq, ndonëse pas ndarjes nga jeta e kë

Qeveria e Argjentinës ka njoftuar se do të mbajë tre ditë zie kombëtare për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit Diego Armando Mara

I lumtur për suksesin që skuadra e tij arriti në transfertën e San Siros ndaj Interit, trajneri i Realit të Madridit Zinedine Zidane në k

Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit botëror që u nda nga jeta një ditë më parë e ka lënë mesazhin që dëshiron t’i shkruhet mbi v

Nga sot një vit më parë Shqipëria përjetoi një tmerr të vërtetë pas atij tërmeti të frikshëm me epiqendër Durrësin.

Lionel Messi ka shkruar një mesazh ngushëllimi për vdekjen e legjendës argjentinase të futbollit botëror, Diego Armando Maradona.

Trajneri i Teutës, Edi Martini nuk fshehu dot zhgënjimin pas barazimit 0-0 me Vllazninë në Durrës.

Është mbyllur në barazim pa gola supersfida mes Teutës dhe Vllaznisë e vlefshme për javën e katërt të Kategorisë Superiore.

Vdekja e Diego Armando Maradona, idhullit dhe ikonës kombëtare, i cili vdiq pas një arresti kardiak këtë të mërkurë, e zhyti Argjentinën

Eshte ndarë nga jeta ditën e sotme legjenda e futbollit, argjentinasi Diego Armando Maradona.