Lojtarët e Teutës zbresin në fushë, stërvitje duke respektuar rregullat

26/03/2020 - 13:07

Lojtarët e Teutës zbresin në fushë. Sot në orën 09:30 janë paraqitur në ambjentet e stadiumit “Niko Dovana” kapiteni Renato Arapi, si dhe mesfushorët Arber Çyrbja dhe Fabian Beqja.

Nën drejtimin e përgatitësit atletik, Eduard Salillari, ata janë stërvitur për afro një orë, kryesisht përgatitje fizike në fushën e impiantit. Më pas në orën 11:00 kanë mbërritur në stadium edhe tri lojtarë të tjerë, pikërisht Sherif Kallaku, Lorenco Vila dhe Dejvid Kapllani.

I pranishëm ka qenë edhe trajneri Edi Martini, i cili sot ka mbërritur në Durrës. Ideja e stafit është që të stërvisë me aq mundësi sa ka lojtarët, por duke respektuar rregullat. Pra, ekipi të mos stërvitet në grup, por të ketë alternime si ndodhi sot, ku u stërvitën nga tre lojtarë në dy seanca që zgjatën nga 60 minuta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir