Lokomotiva prezanton Kallakun: Ekipit i është bashkuar një prej talenteve më të mëdhenj shqiptar

09/08/2020 - 16:42

Lokomotiva e Zagrebit ka prezantuar blerjen më të re, atë të Sherif Kallakut. Kroatët paguan 150 mijë euro tek Teuta për të marrë Kallakun.

“Lokomotivës i është bashkuar një prej talenteve më të mëdhenj shqiptar, Sherif Kallaku”, kështu e nis prezantimin ekipi i njohur kroat për Kallakun. Edhe vetë futbollisti shqiptar u shpreh për faqen zyrtare të Lokomotivës:

“I njoh të gjithë djemtë shqiptarë të Lokomotivës, dhe do jetë më e lehtë për mua të përshtatem me mjedisin e ri”, shprehet Kallaku.

Te Lokomotiva e Zagrebit, Kallaku do gjejë disa lojtarë shqiptarë si: Mersinaj, Çokaj, Tuci apo dhe Ibishi. Ish-mesfushori i Teutës shënoi plot 14 gola me ekipin durrsak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pa

Një futbollist është regjistruar duke goditur arbitrin me shkelm në stil "kung-fu" pas tensioneve dramatike në fund të një ndeshjeje të r