Lorenco Vila: Fitoren e kishim detyrim, numri 10 përgjegjësi

16/01/2021 - 15:18

Lorenco Vila e sheh si rrjedhë logjike fitoren ndaj Bylisit. Sulmuesi i Teutës tha se kjo ishte rrjedhojë e lojës që ka bërë Teuta të cilës i ka munguar fati sepse do të kishte pasur disa pikë më shumë në renditje. Ai theksoi se të gjitha ekipet kishin pak diferenca, por Teuta kishte dominuar thuajse të gjitha ndeshjet e saj.

“Vinim pas një humbje me Vllazninë dhe i kishim detyrim tre pikët në Durrës se kishte shumë ndeshje që nuk e thyenim tersin. Shpresoj të vazhdojë e të arrijmë te fitoret e radhës.

Numri 10 është përgjegjësi, në çdo ekip duhet të japë më shumë e shënojë. Nuk jam vetëm unë lider te Teuta, jemi të gjithë dhe shpresoj të bëjmë sa më mirë të arrijmë objektivin që kemi.

Në të gjithë ndeshjet pothuajse kemi luajtur mjaft mirë e dominuar, përveç asaj me Vllazninë. Me pak fat mund të kishim fituar më shumë ndeshje, shpresoj të zhbllokohen edhe Krasniqi e Bregu se kanë raste e të arrijmë rezultate pozitive.

Kundërshtarët më të vështirë dihet që është Vllaznia e vendit të parë, Laçi ka ekip të forte, Tirana, Partizani. Edhe Kukësi është ekip i mirë, nuk ka shumë diferenca, ekipet janë aty-aty”, tha Vila.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas dy sezonesh Mauro Icardi mund t’i japë lamtumirën Paris Saint Germain.

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho