Lorenco Vila: Goli për Durrësin, dua të luaj më shumë

08/12/2019 - 22:27

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 nëntorit. Lorenzo Vila, autori i golit që u dha tri pikë “Djemve të Detit” ndaj Skënderbeut, ka një mesazh edhe për trajnerin Bledi Shkëmbi.

Dedikimi: Golin e parë në Superiore ia dedikoj gjithë qytetit të Durrësit, pas asaj tragjedie që kaluam. Kemi kaluar javën më të vështirë të të gjithë kampionatit. Futbollistët ishin të shokuar nga ajo që ndodhi. Me ndihmën e trajnerit e kaluam atë situatë. Jam shumë i lumtur që shënuam dhe morëm 3 pikë.

Rivaliteti: Janë të gjithë ekipet aty-aty. Me një fitore del në vend të parë, me një humbje shkon në zonën “play-out”.

Dëshira për aktivizim: Jam djalë i ri dhe dua më shumë hapësira të tregoj cilësitë e mija. Pse jo, me këtë gol që shënova, të jem titullar dhe të fitoj besimin e trajnerit. Pres më shumë edhe nga vetja. Duke pasur më shumë minuta, dua që të tregoj që vlej më shumë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, Blerim Xhemajli është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez, ku kërkoh

Inter u ndal dje në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lecces, i dyti radhazi për zikaltrit, pas atij me Atalantën një javë më parë në “

Sulmuesi i Çelsit, Miçi Batshuaji është hedhur në gjyq nga ish e dashura e tij sepse nuk paguan shpenzimet mujore që i takojnë për vajzën

Juventusi mposhti me rezultatin 2-1 Parmën ditën e djeshme, në një ndeshje që ishte më e vështirë nga sa mendohej për bardhezinjtë. Prota

Albano Aleksi është një nga liderët e repartit të mesfushës së Teutës.

Karlo Ançeloti këmbëngul: do Emre Can tek Evertoni dhe bisedimet po marrin trajtën e duhur me drejtorin e sektorit teknik të Juventusit q

Leo Mesi nuk mrekullon vetëm në fushë, por edhe në jetën e përditshme.

Nikolo Zaniolo pësoi një dëmtim të rëndë dhe fatkeq në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Juventus.