Lorenco Vila zbulon sekretin e golave: Martini na mban 30 minuta pas stërvitjes…

29/06/2020 - 15:07

Lorenco Vila ishte njeriu i ndeshjes në triumfin 0-3 ndaj Vllaznisë, në prononcimin e tij, talenti durrsak u shpreh:

“Jam shumë i lumtur që shënova, kisha disa ndeshje që nuk shënoja, por kam dhënë asiste. Shpresoja që goli do të vinte, uroj që mos ndalem në ndeshjet e radhës.

Kemi punuar shumë në stërvitje. Profesor Martini na ka folur. Na mban 30 minuta pas stërvitjes. Kemi sulmuar me 3-4 para portës. E falenderojmë shumë trajnerin Martini”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Diego Armando Maradona mbetet një personazh i shumë bëmave jasht

Interi është gati t’i ofrojë Milan Skriniarin Manchester United për të bërë të mundur transferimin në Milano të sulmuesit francez të “Dja

Luis Suarez ka thënë se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, do të ishte i mirëpritur në Camp Nou, duke e quajtur një lojtar me të vërte

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha të drejtë Man.City duke shfuqizuar dënimin e dhënë nga UEFA.

Futbollisti i Interit Marselo Brozoviç reagoi në mënyrë ironike ndaj heqjes së patentës së automjetit të tij dhe gjobitjes prej klubit pë

Drejtori sportiv i Romës Xhanluka Petraki është shkarkuar nga detyra që mban në klubin verdhekuq.

Simon Kjaer është futbollist i Milanit.Ashtu siç u paralajmëruar ditën e djeshme, klubi kuqezi ka shfrytëzuar opsionin e të drejtë së ble

Kombëtarja Shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar nga sot grumbullimin dhe seancat stërvitore në qytetin e Durrës

Pavarsisht humbjes së thellë 3-0 ndaj Kukësit në kampionat, pak ditë më parë, trajneri i Teutës Edi Martini ka besim se gjysmëfinalja e k