Lotitto ultimatum Inzaghit: Për të shpëtuar pankinën, duhet të…

22/04/2019 - 12:36

Humbja me Chievon ka komplikuar tej mase misionin Champions për Lazion, që ndonëse kishte përballë një skuadër të pamotivuar, që ka siguruar rënien në Serinë B, sërish nuk diti të marrë maksimumin.

Kjo gjë ka nervozuar tej mase presidentin e bardhekaltërve, Claudio Lotitto, i cili ka thirrur në një mbledhje drejtorin Sportiv Igli Tare dhe trajnerin e skuadrës, Simone Inzaghi.

Ultimatumi ndaj këtij të fundit ka qenë i prerë, për të shpëtuar pankinën duhet që të fitojë patjetër Kupën e Italisë, në kuadër të të cilës do të përballet me Milanin të mërkurën në mbrëmje, në “Olimpico”, për të luajtur gjysmëfinalen e kthimit, pas sfidës së parë që përfundoi në barazim pa gola.

Pikërisht për këtë arsye, tekniku nuk i la pushim futbollistët as dje në kremtimin e Pashkës Katolike, duke kërkuar që ekipi të rritë përqendrimin në fazën më vendimtare të sezonit, ku përveç Championsit, në rrezik është edhe një vend në Europa League, pasi renditja është mjaft e ngjeshur në atë zonë.

Lacialët janë ankuar vazhdimisht edhe për vendimet e arbitrave gjatë sezonit, por duket se kanë kuptuar që një pjesë të mirë të përgjegjësisë duhet at marrë edhe tekniku Inzaghi, dashuria me të cilin duket se ka përfunduar tashmë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

James Milner ka pohuar se Lionel Messi e ka quajtur atë gomar gjatë përballjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Liverpoo

Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm.

Tragjedi në sportin e Motokrosit në Itali, gjatë provave të kampionatit italian për të rritur, në Mondavio, Pesaro Urbino.

26 vitet e pritjes morën fund këtë pasdite në stadiumin “Selman Stërmasi”, kur kapiteni Alban Hoxha ngriti lart edhe zyrtarisht

Fitore 2-1 mori edhe Kastrioti në sfidën e luajtur në “Redi Maloku” përballë Teutës, por ky triumf mund të mos mjaftojë që krut

Për të parën herë në histori, një pronar katariot mund të zbarkojë në futbollin anglez.

umbja e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit (1-2 ndaj Valencia) ka lënë një shije të hidhur te lojtarët.

Prindërit dhe fëmijët janë bashkuar për të ofenduar një arbitre 22-vjeçare, femër.

Pas suksesit të Bayernit të Mynihut në finale të Kupës së Gjermanisë, drejtuesit e klubit bavarez konfirmojnë në detyrë trajner

Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit.