Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Magani: Mund të bënim më shumë

10/03/2016 - 13:14

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, ka pranuar se humbja ndaj Skënderbeut nuk është fundi i botës megjithëse e pamerituar, por kritikon skuadrën e tij për fillimin e ndeshjes.

“Ndeshje mjaft e vështirë, kundër një rivali shumë cilësor, ndaj humbja nuk më mërzit shumë, edhe për faktin se kundër këtij Skënderbeu pak skuadra marrin pikë në Korçë. Megjithatë, unë nuk kënaqem me kaq, sepse dua më shumë dhe nuk jam i kënaqur nga skuadra. E filluam shumë keq në 20 minutat e para, sa për meritë të kundërshtarit, ashtu edhe për fajin tonë. Më pas e balancuam lojën dhe në gjysmën e dytë të pjesës së parë e morëm veten, aq sa mund edhe të shënonim. Në pjesën e dytë bëmë përmirësime, edhe falë ndërrimeve, por nuk quhet sukses, sepse sukses quhen pikët.

Gjithsesi, rëndësi ka që skuadra reagoi mirë dhe luan futboll, ndërsa për pikët ka shumë ndeshje dhe mund t’irikuperojmë. A do të ndryshoja gjë nëse do të riluhej sot? Po, do të luaja me dy sulmues, për ta mbajtur më larg zonës sonë Skënderbeun. Kishim ardhur në Korçë për pikë dhe goli ishpejtë na prishishumë plane”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.