Man. United, dëmtohet Pogba. Mourinho: Kemi alternativa

Postuar: 13/09/2017 - 15:19

Ka zgjatur vetëm 18 minuta ndeshja e Pogba kundër Bazelit me Manchester United që mposhti 3-0 skuadrën ku luan dhe Taulant Xhaka.

Mesfushori i Manchester United u detyrua ti linte vendin Maruane Fellaini për shkak të një dëmtimi në kofshë që mund ta mbajë jashtë fushe për disa javë. Në internet qarkullon dhe një video amatore ku Pogba duket duke lënë me paterica stadiumin, ndërsa Mourinho në konferencën për shtyp pas takimit në Old Trafford paralajmëroi mungesën e mesfushorit me portugezin.

“E di që një problem i këtij lloji detyron një ndalesë prej disa javësh, megjithëse ky është një opinion i imi dhe do të duhen të tjera ekzaminime mjekësore”- tha Mourinho

Mourinho gjithsesi nuk e dramatizoi situatën edhe pse mungesa e ish-futbollistit të Juventusit mund të penalizojë skuadrën në impenjimet e ardhshme.

"Jeta e një skuadre është e bërë edhe nga dëmtime dhe pezullime, – tha Mourinho duke shtuar, – Nëse Paul nuk do të mund të luajë të dielën kundër Everton, kemi Herrera, Carrick , Fellaini dhe Matic."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Real Madrid fitoi me vështirësi 2 – 1 sfidën me Alaves, ekipi që nga java e ardhshme do të ketë trajner Gianni De Biasi.

Skëndërbeu rigjen fitoren dhe fut në krizë Partizanin, i cili në 3 javët e para ka grumbulluar vetëm 1 pikë falë barazimit me Kukësin.

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, Nikolla Çeta, futbollisti i spikatur i Lokomotivës në vitet '50, i aktivizuar kohë më parë në

Eshtë te Barcelona që prej gushtit të 2016 por e ardhmja e Paco Alcacer vështirë të jetë te katalanasit.

Tifozët e Mançester Junajtid kishin zgjedhur një këngë, ku i thurnin elozhe përmasave të penisit të bomberit të tyre Romelu Lukaku, në nd

Mesfushori i Çelsit, Timu Bakajoko, u përfshi ditën e sotme në një aksident me makinë gjatë momentit që po kthehej nga stërvitja për në s

Java e tretë e Kategorisë Superiore do të luhet në harkun e dy ditëve, ndërsa janë zyrtarizuar edhe oraret e ndeshjeve.

Lorik Cana do t’i japë zyrtarisht fund karrierës së tij futbollistike me 9 Tetor në “Loro Borici”, në ndeshjen e fundit eliminatore të Bo

Gianni De Biasi është zyrtarisht trajneri i Alaves në kampionatin spanjoll.