Mandzukic gati t’i bashkohet Milanit, drejtuesit kuqezi në dilemë

16/01/2021 - 18:06

Mario Mandzukic dëshiron Milanin. Tashmë lojtar i lirë pas përvojës së shkurtër në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe larg fushave që nga muaji mars, sulmuesi kroat mezi pret të rishfaqet në lojë.

Ideja e kthimit në Serinë A e entuziazmon shumë, ashtu si mundësia për të luajtur me Ibrahimovicin.Ai synon një kontratë gjashtëmujore, kohë gjatë së cilës duhet të provojë se është ende i aftë të konkurrojë në nivelet më të larta të futbollit europian.

Nga ana e tij, klubi kuqezi nuk dëshiron të bëjë ndonjë lëvizje të nxituar, por ka marrë kohë për të vlerësuar mirë argumentet pro dhe kundër kësaj lëvizjeje.

Vlera që bart si lojtar dhe karaker nuk janë në diskutim, përkundrazi drejtuesit e Mlanit mendojnë se një figurë si ajo e kroatit mund të ketë ndikimin pozitiv në dhomën e zhveshjes. Gjithsesi, duhet parë me kujdes edhe gjendja e tij fizike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho

Kampionati italian po bëhet gjithmonë e më i vështirë dhe i luftuar, dhe Milanin e pret një tjetër test i rëndësishëm nesër në mbrëmje (2