Man.United-Jose Mourinho gati rinovimi, £65 milionë për pesë vjet

Postuar: 12/10/2017 - 14:02

Manchester United dhe Jose Mourinho do të nënshkruajnë kontratën e re të bashkëpunimit!

“The Sun” bën me dije se klubi i “Djajve të Kuq” dëshiron të blindojë trajnerin portugez të cilit i ka ofruar 65 milionë sterlina për pesë vjet. Një shifër marramendëse e cila pritet ta bindë “Special One” të nënshkruajë kontratën më të gjatë të karrierës së tij në drejtim klubi.

Mourinho, 54-vjeç është menaxheri më i paguar në botën e futbollit së bashku me kolegun e tij te Manchester City Pep Guardiola, të dy marrin 250 mijë sterlina në javë. Në sezonin e parë me United, edhe pse nuk arriti në katër vendet e para të renditjes së Premier League, Mourinho ia doli ta rikthejë skuadrën në Champions League falë triumfit në finalen e Europa League-s ndaj Ajax-it.

Ndërkohë gjatë verës, “Djajtë e Kuq” kanë bërë një merkato të rëndësishme e cila solli mes të tjerëve në “Old Trafford” emra të spikatur si Luaku dhe Matic. Në dëshirat e Mourinho-s ishte edhe Ivan Perisic i Inter-it, por ky i fundit i rezistoi këmbënguljes të United duke e mbajtur lojtarin kroat në Milanon zikaltër. Manchester United po fluturon këtë sezon…

Djajtë kanë grumbulluar 19 pikë në shtatë javë kampionat duke u pozicionuar në vendin e dytë të renditjes që kryesohet nga Man.City me pikë të barabarta, por me një golavarazh më të mirë. Edhe në Champions League, skuadra e portugezit ka korrur dy fitore në dy javët e para dhe kryeson Grupin A me 6 pikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Tiranës U 17, Migen Memelli, i cili u sulmua sot me thikë teksa skuadra bënte stërvitje, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë

   Kombëtarja shqiptare vazhdon me përgatitjet në terren në kuadër të miqësores me Norvegjinë që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. 

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një v

Përveçse po ‘pushton’ Premier Leaguen, me golat dhe asistet e tij të pafundme, Muhamed Salah ka ‘pushtuar’ tashmë edhe vendin e tij të li

Floyd Mayweather befasoi të gjithë me deklaratën për vendimin e marrë prej tij për të investuar në futboll.

Ditë të rëndësishme për ish-yllin e futbollit botëror, Ronaldinho, i cili, në prag të ditëlindjes së tij të tridhjetë e tetë, që bie sot,

Përfaqësuesja shqiptare ka kryer seancën e dytë stërvitore në kuadër të sfidës miqësore ndaj Norvegjisë që do të luhet më datë 24 Mars në

Kapitulli i 7-të i linjës së re të këpucëve të Cristiano Ronaldos.

Duket se spanjolli Pep Guardiola ka ndërmend të qëndrojë gjatë në Manchester, ndaj ka vendosur që krahas detyrës së trajnerit të ekipit t

Gareth Southgate ka vendosur rregulla të hekurta për kombëtaren angleze në përgatitjet e Kupës së Botës: Në hotelin e kombëtares ishullor