Maradona: Higuain dhe Tevez e meritojnë Botërorin, Icardi jo

11/02/2018 - 22:00

Diego Armando Maradona është rikthyer të flasë për kombëtaren e Argjentinës. El Pibe D’Oro në intervistën e tij ka prekuar disa tema për albicelstët, ku sigurisht më kryesorja është angazhimi i skuadrës në Botërorin Rusi 2018.

57-vjeçari është shprehur se skuadra duhet të përkushtohet maksimalisht nëse kërkon të arrijë deri në fund të garës.Gjithashtu Maradona ka dhënë opinionin e tij për disa lojtarë të cilët duhet të grumbullohen me skuadrën, teksa fokusi më i madh ka qënë për repartin sulmit.

  El Pibe D’Oro nuk ka asnjë dyshim që pjesë e Argjentinës në Botërorin Rusi 2018 duhet të jetë Carlos  Tervez. I njëjti mendim shkon  edhe për sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuanin , por nuk kursen aspak Mauro Icardin e Interit për të cilin shprehet me tona të ashpra.

Për Maradonën, Higuain e meriton ti jepet një mundësi, ndërsa për Icardin nuk është aspak i këtij mendimi. Maradona shfaqet kategorik në përgjigjen e tij, sulmuesi zikaltër nuk ka vend në radhët e kombëtares së Argjentinës.

Kjo nuk është hera e parë që El Pibe D’Oro s nuk është kursyer për  të lëshuar kritika në drejtim të Icardit dhe të njëjtën gjë ai e ka bërë sërish.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta i shkaktoi humbjen e parë Laçit në këtë sezon të Superiores dhe mori fitoren e dytë radhazi, ndërsa trajneri Blendi Shkëmbi nuk e f

Manchester United kishte përmbysur rezultatin dhe po fitonte 1-2 në fushën e Chelsea, por në minutën e 6 shtesë të ndeshjes, Ross Barkley

Gerhard Progni u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes Laçi-Teuta, teksa asistoi për golin e parë dhe shënoi golin e dytë.

Real Madrid ka humbur në “Santiago Bernabeu” me Levanten, duke u zhytur edhe më thellë në krizë.

Serbia është shpallur kampione e botës në volejboll për femra, pas fitores dramatike që arriti ndaj Italisë në finale me rezultatin 3-2 (

Teuta arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar përballë Laçit me rezultatin 0-3.

Real Madrid nuk di të fitojë më.

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso.

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar t

Pas gjobës së majme nga klubi dhe pasi rrezikon 12 vite burg për një sherr në lokal, Arda Turan gjendet përballë një telashi tjetër.