Markoviç kalon nga Teuta në Poloni

Postuar: 17/07/2017 - 11:55

Bojan Markoviç, ish-lojtari i Teutës në gjashtë muajt e fundit, u largua nga durrsakët në merkaton e verës dhe me gjasa do t’i bashkëngjitet skuadrës së Ruh Horzuf në Poloni.

Ky klub më parë është interesuar për Sabien Lilajn dhe Erjon Vucajn, por asnjë prej këtyre mesfushorëve nuk nënshkroi atje. Polakët kanë pasur probleme vjet nga kanë rënë nga Ekstraklasa. Momentalisht e kanë merkaton të bllokuar prej FIFA-s, por prej 15 gushtit do të kenë mundësi të marrin lojtar.

Gjatë kësaj periudhe ata kanë bërë afrime dhe testime. Me ta po stërvitet edhe Bojan Markoviç, që është pëlqyer nga drejtuesit dhe tani pritet të shihet se çfarë do të ndodhë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Skënderbeu zhvilloi në “Elbasan Arena” me Dinamon e Kievit takimin e parafundit të Grupit B të Europa League.

   Ish-sulmuesi i Milanit, Robson de Souza Santos, i njohur në botën e futbollit si Robinho, është dënuar nga Gjykata e Milanos me 9 vite

Trajneri "i kuqezinjve", Christian Panucci, doli në një konferencë për shtyp, ku analizoi miqësoren me Turqinë dhe si trajtoi çështje të

Mesut Ozil ia ka bërë të qarta kërkesat e tij ekonomike presidentit të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, nëse ky i fundit dëshiron shërbi

Plot 9 pozicione. Kaq vlen suksesi i Kombëtares Shqiptare në Turqi.

Goga Basket për femra ka mposhtur 79-74 Tiranën në ndeshjen që çeli javën e gjashtë të Kampionatit Kombëtar në Basketboll për femra, Grup

Ish-mjeku i skuadrës olimpike amerikane në gjimnastikë, Larry Nassar, është shpallur sot fajtor për ngacmim dhe abuzim seksual ndaj vajza

Teuta ka zhvendosur në fushën e Sukthit përgatitjet për ndeshjen e radhës në kampionat kundër Flamurtarit, që do të luhet të shtunën në o

   Kombëtarja peruane rrezikon pjesëmarrjen në Botërorin “Rusi 2018”.

Romelu Lukaku është detyruar të paguajë gjobën prej £340 të vënë nga policia e Los Angeles… pavarësisht se fiton rreth £250 mijë në javë.