Martini me 2 përforcime për ndeshjen me Partizanin, ja situata tek Teuta

23/01/2021 - 13:20

Ekipi durrsak ishte i plotë në seancën e djeshme pas fitores ndaj Kastriotit. Teuta zbriti në fushë e ndarë në dy grupe.

Lojtarët që u aktivizuan të mërkurën zhvilluan një stërvitje shkrythëse, ndërsa pjesa tjetër u përgatit normalisht, duke marrë ngarkesë.

Me grupin janë bashkuar mbrojtësi i majtë, Xhekson, i cili është afrimi i fundit i Teutës.

Edhe Plaku e ka kaluar dëmtimin dhe pritet të jetë në stol në ndeshjen e së hënës ndaj Partizanit.

Pra, trajneri Martini do të ketë edhe dy forca të reja në dispozicion me të kuqtë, ku shpresohet të merret fitorja e dytë në shtëpi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Skuadra e Torinos është bërë vatër e “nxehtë” e koronavirusit në Itali.

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë në

Izmir Smajlaj vijon të dhurojë paraqitje të jashtëzakonshme.

Gazetat italiane vlerësuan se gjyqtari gjerman Tobias Stieler e ndryshoi ndeshjen kur e përjashtoi nga loja Remo Freuler në fillim të pje

Mauricio Sarri mund të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës.

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria e Mynihut për plagosjen e Kasia Lenhardt, ish-e dashura e tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë më

Pesë raste pozitive me Covid-19 janë regjistruar tek Interi.

 Tri fitore radhazi për Teutën që përjeton një shkurt të begatë.

Sulmuesi i Teutës, Ildi Gruda, është parë duke qarë në përfundim të ndeshjes me Tiranën në “Selman Stërmasi”.