Martini: Ndeshjen duhet ta mbyllnim me disa gola, tani Teuta rrezikon (VIDEO)

08/02/2020 - 20:31

Pas ndeshjes, trajneri i skuadrës së Teutës, Edi Martini është parë mjaft i mërzitur, për nga barazimi që erdhi në limitet e ndeshjes dhe kohës së rregullt. Martini është i bindur se skuadra që ai drejton ka mundësi për më shumë dhe meritonte fitoren, ndonëse ka edhe kritika, pasi iu ikën dy pikë nga duart në fund të sfidës.

Pas ndeshjes, Martini ka pohuar: “Normalisht që duhet ta mbyllnim ndeshjen, pasi kishin raste dhe duhet që ta çonim 2-0. Janë ekip që vijnë pa përgjegjësi, ose më saktë pa probleme për rezultatin, sepse nuk kanë presion. E kundërta ndodhte me ne. Ishim të ngarkuar psikologjikisht, duhej që ta mbyllnim ndeshjen edhe për faktin se ekipi bëri ndeshje të mirë. Humbëm dy pikë të arta, – tha Martini

Europa

“Natyrisht që ky barazim ndikon në anën morale dhe pasojat duken më mbrapa. Shpresoj që mos t’i kemi dhe të mos i vuajmë më pas. Ishim pas një ndeshje me Tiranën, ku luajtëm shumë mirë dhe humbëm. Kurse sot ne meritonim të citonim me shumë gola, por në fund sfida përfundoi barazim”.

Sulmi

Ardhja e Kulibali, sigurisht që ndryshon skemat e lojës, dhe duket se ai shërbehet pak nga shokët e skuadrës. Martini në lidhje me këtë rast tha: “Ai ka shtatlartësi por është një lojtar që vrapon shumë dhe kërkon topat pas shpine. Ai po ambientohet ende dhe do të jap edhe më shumë besoj. E kemi përdorur edhe në anësore, jo vetëm si “pykë”. Duhet shërbyer më shumë një lojtar me vlera të atilla. Nuk është faji i sulmit, gjirokastritët na vunë në vështirësi, por edhe unë kam përgjegjësitë e mia”, – tha trajneri Edi Martini në fund.  

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.