Mbape, adoleshenti i Monako-s hyn në librin e rekordeve të Ligës së Kampioneve

Postuar: 20/04/2017 - 16:48

Sulmuesi Kilian Mbape është që tani një nga emrat më premtues të futbollit botëror dhe këtë e ka treguar duke hyrë shumë shpejt në librin e rekordeve të Ligës së Kampioneve.Me golin e shënuar ndaj Borusias së Dortmundit, ai çoi në 5 rrjetat e tundura në fazën me eliminim direkt të turneut, duke u bërë lojtari më i ri që e arrin këtë shifër në moshën 18 vjeç e 4 muaj.

Njëkohësisht, ai u bë futbollisti i parë në historinë e Ligës së Kampioneve që ka shënuar në të katër ndeshjet e tij të para me eliminim direkt të turneut, pasi ka realizuar si në të dy ndeshjet kundër Mançester Sitit, ashtu edhe në të dy takimet kundër Borusia Dortmund.Që tani, ai ka realizuar në fazën me eliminim direkt të turneut po aq gola sa Grizman. Ndërsa i mjafton të shënojë edhe një herë tjetër për të arritur emra si Viltord, Trezege e Riberi që kanë luajtur rregullisht në fazën me eliminim direkt të Ligës së Kampioneve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrëzimi i një legjende. 27 maji i vitit 2017, do të mbahet mend si dita më e zezë e historisë së Tiranës.

Gugash Magani e ka pranuar se skuadra e tij nuk kishte ndonjë motiv të madh sepse e siguroi mbijetesën që javën e kaluar.

Partizani e mbylli I dyti kategorinë Superiore.

Bie Tirana, për të parën herë në histori klubi më i titulluar në vend është në Kategorinë inferiore,falë barazimit 0-0 mbijeton Vllaznia.

Pasi u shpall matematikisht kampione një javë më parë, duke shkurorëzuar Skënderbeun, Kukësi mori edhe formalisht titullin në Gjirokastër

Juventus ka arritur të përmbysë disavantazhin 1:0 ndaj Bologna-s duke fituar në fund të takimit me golat e Dybala dhe Keane.

Francesco Totti ka njoftuar zyrtarisht se në ndeshjen ndaj Genoas, ditën e dielë, do ta veshë për herë të fundit fanellën e Romës, edhe p

Gjithçka ka nisur rreth dy muaj më parë, nga ai 12-0 me të cilën djemt e Barcellona B groposën Eldensen, në një ndeshje të vlefshme për S

Piloti italian i Moto GP, Valentino Rossi ka pësuar dje në mbrëmje një aksident me motor, teksa ishte duke u stërvitur në garat e moto-cr