Mbrojtësi i kombëtares drejt Besiktasit, vera përcaktuese

21/04/2019 - 21:05

Një ndër mbrojtësit më në zë të kombëtares shqiptare është Kastriot Dermaku. Ky i fundit nuk u ftua nga trajneri Christian Panucci në dy ndeshjet e fundit eliminatore të europianit.

Shqiptari është lojtar lider te Cosenza dhe ka fituar vëmendjen e shumë klubeve rreth vetes. Bologna dhe Torino u përfolën si dy ekipet e interesuara për shërbimet e shtatlartit në verë, ndërsa tashmë del në skenë dhe një pistë tjetër. Gjigantët e Besiktasit e kanë përfshirë në listën e objektivave për merkaton e verës.

Shqiptari mund t'i bashkohet turqve, pasi këta të fundit kanë hasur probleme në mbrojtje dhe do të kenë ndryshime për sezonin e ardhshëm. Disa prej titullarëve do të largohen për t'u zëvendësuar me të tjerë.

37 gola ka pësuar ekipi i Besiktasit këtë sezon duke qenë një nga skuadrat që ka pësuar më shumë. Dermaku shihet si personi i duhur për të zgjidhur hallet e "Shqiponjave bardhezi".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

James Milner ka pohuar se Lionel Messi e ka quajtur atë gomar gjatë përballjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Liverpoo

Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm.

Tragjedi në sportin e Motokrosit në Itali, gjatë provave të kampionatit italian për të rritur, në Mondavio, Pesaro Urbino.

26 vitet e pritjes morën fund këtë pasdite në stadiumin “Selman Stërmasi”, kur kapiteni Alban Hoxha ngriti lart edhe zyrtarisht

Fitore 2-1 mori edhe Kastrioti në sfidën e luajtur në “Redi Maloku” përballë Teutës, por ky triumf mund të mos mjaftojë që krut

Për të parën herë në histori, një pronar katariot mund të zbarkojë në futbollin anglez.

umbja e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit (1-2 ndaj Valencia) ka lënë një shije të hidhur te lojtarët.

Prindërit dhe fëmijët janë bashkuar për të ofenduar një arbitre 22-vjeçare, femër.

Pas suksesit të Bayernit të Mynihut në finale të Kupës së Gjermanisë, drejtuesit e klubit bavarez konfirmojnë në detyrë trajner

Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit.