Mbrojtësi i talentuar shqiptar drejt Serie A

13/11/2019 - 16:39

Ardian Ismajli është mbrojtësi që ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve kuqezi me paraqitjet e bëra te Kombëtarja Shqiptare.

Lojtari i cili aktivizohet tek skuadra e Hajduk Splitit në kampionatit kroat prej 2 vitesh vijon të zhvilloi paraqitje pozitive. Në mediat italiane raportojnë se për mbrojtësin kuqezi kanë shprehur interes klubet e Serie A si Bolonja dhe Atalanta.

Mësohet se ka edhe tre klube të tjera që kërkojnë nga Seria A shërbimet e lojtarit të talentuar. Emrat nuk bëhen ende të ditur, por për momentin nuk kemi ende një fazë të avancuar të bisedimeve, ndërsa në janar pritet edhe lëvizja e madhe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kukësi nuk e shpërdoron mundësinë për të marrë kreun e renditjes, me shansin që iu dha nga Tirana, që triumfoi 1-2 në derbin e kryeqyteti

 Julian Nagelsman është një nga emrat më interesantë që ofron aktualisht trajningu botëror.

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar.

Pas derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës ku bardheblutë dolën triumfues, paardhur edhe reagimi i Zv/kryeministrit të Shqipëri

Një video e publikuar në llogarinë e futbollistit të Mançester Junajtid Xhesi Lingard ka irrituar pa masë trajnerin e tij Ole Gunar-Solsk

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër