Mbrojtësi i Teutës i jep zemër shqiptarëve: Stuhia kaloi, tani duhet të ngrihemi në këmbë!

02/12/2019 - 16:42

Mbrojtësi i Teutës, Aleksandër Kuro, që kishte pasur edhe një nga përjetimet më të frikshme të tërmetit të 26 nëntorit, ka reaguar sërish në një postim të tij në “Instagram”.

Teksa ka zgjedhur një foto domethënëse, ku gjendet i shtrirë në tokë, Kuro bën thirrje që të gjithë duhet të marrin forcat e të ngrihen, për të përballuar këtë situatë të vështirë, ndërsa uron që një ngjarje si kjo të mos përjetohet më kurrë.

“Shpresojmë që të mos përjetojmë më kurrë situata si ajo pas tërmetit shkatërrimtar. Stuhia ka kaluar dhe tani duhet të ngrihemi në këmbë sërish, dhe të përballojmë këtë situatë kaq të vështirë si kjo” – shkruan Kuro në postimin e tij në Instagram.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një video e publikuar në llogarinë e futbollistit të Mançester Junajtid Xhesi Lingard ka irrituar pa masë trajnerin e tij Ole Gunar-Solsk

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Hulio Kruz është një nga ata lojtarë që kanë mbetur në zemrat e tifozëve të Interit.

Teuta e Bledi Shkëmbit do luajë ndeshjen e rradhës në kampionat, përball Kukësit në transfertë.

Teuta është duke u përgatitur për një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, atë me skuadrën e Kukësit.

Durrësi dhe Teuta kaluan një peri udhë të vështirë për disa ditë me radhë, por ndaj Skënderbeut ekipi u rikthye te rezultatet e mira.