Mbrojtësi serb mbulohet nga gjaku, dërgohet me urgjencë në spital

06/12/2018 - 13:49

Momente frike në Bordeaux në sfidën e Ligue 1 mes vendësve dhe St Etiene. Në pjesën e parë, mbrojtësi serb Neven Subotic u dëmtua rëndë pas një përplasjeje me portierin e skuadrës së tij. Ai u rrëzua në tokë dhe fytyra iu mbulua nga rrëketë e gjakur, duke shkaktuar panik te futbollistët e të dyja skuadrave.

E menjëhershme ishte ndërhyrja e ndihmës së shpejtë, që e transportoi futbollistin drejt spitalit për ekzaminime me të detajuara. Mësohet se gjendja e Subotic është e mirë, pra nuk ka asnjë rrezik për jetën. 

Gjithsesi ende nuk është bërë e qartë se për sa kohë do të mungojë. Për kronikë, ndeshja përfundoi me fitoren 3-2 të Bordeaux.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sezon që po shkon drejt fundit mes polemikash për Callem Hudson-Odoi, që mesa duket do e mbyllë me një lajm të rëndë.

Teuta dhe Goga Basket kanë fituar ndeshjet e para gjysmëfinale të play off-it në basketboll për meshkuj, duke mundur respektivisht Tiranë

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në ndeshjen e javës së 30-të që zhvillohet ditën e sotme në Bundesliga, mes Volfsburgut dhe Aintrahtit

Mauro Icardi drejt Paris Saint Germain! Një lajm sensacional i Gazzetta dello Sport, që u referohet zhvillimeve të fundit në merkato.

Lojtarët e Manchester United janë përplasur me njëri-tjetrin në dhomat e zhveshjes, të zemëruar pas humbjes poshtëruese 4-0 në fushën e E

Superiorja ende nuk është mbyllur, ndërkohë që kanë mbetur edhe gjashtë javë kampionat.

Pas fitores në tavolinë me Kamzën, Teuta do të mendojë vetëm për ndeshjen e fundjavës në transfertë ndaj Kukësit.

Humbja 4-0 ndaj Evertonit mesditën e së dielës turpëroi edhe mbrojtjen e Mançester Junajtid këtë sezon.

PSG u kurorëzua një natë më parë kampion i Francës për herë të tetë, me parizienët që gjithashtu e festuan titullin edhe me një fitore nd

Një tragjedi ka goditur futbollin brazilian, pasi është ndarë nga jeta ish-futbollisti Valdiram Kaetano de Morais, në moshën 36-vjeçare.