“Më dhemb zemra ta shoh Juven ashtu”, “britma” e pronarit bardhezi

10/05/2021 - 14:46

Juventusi pësoi dje një humbje shokuese ndaj Milanit me shifrat 0-3, që mund t’i kushtojë edhe kualifikimin në Champions League e sezonit të ardhshëm.

Te Juventus janë të gjithë të mërzitur dhe si rrallëherë ka reaguar një nga trashëgimtarët e familjes Agnelli, Lapo Elkann, i cili është pronar i Ferrari, kompani në pronësi të “dinastisë” Agnelli.

“Të shohësh Juventusin kështu të dhemb zemra. Historia dhe fanella meritojnë dashuri, respekt, pasion dhe profesionalizëm. Zgjohuni të gjithë”, shkruan Elkann, duke shkundur gjithë ekipin.

Ndërkohë në Torino çdo orë e më shumë flitet për shkarkimin e Adrea Pirlos. Corriere dello Sport u hap me lajmin e trajneri mund të shkarkohet para ndeshjes me Sassuolon të mërkurën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.