Mediat spanjolle/ Cristiano Ronaldo letër agjentit të tij: Më largo nga JUVENTUS

13/02/2020 - 16:11

Një lajm i bujshëm është bërë publik së fundmi ku protagonist është “ylli” portugez i Juventus, Cristiano Ronaldo. Sulmuesi nuk po merr rezultatet që dëshiron nga ekipi ku ndodhet dhe krisjet e tij me pjestarë të klubit si dhe me trajnerin kanë qenë disa herë të pashmangshme.

Së fundmi bardhezinjtë humbën në Seria A ndaj Veronës dhe kjo solli pakënaqësi të mëdha nga Ronaldo, i cili kërkon të fitojë gjithmonë, por më tepër është i shqetësuar për mënyrën e lojës.

Së fundmi mediat në Spanjë kanë zbuluar prapaskenat nga një lëvizje e bujshme që mund të ndodhi në vazhdim. Sipas abc.es Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventus dhe i ka dërguar letër agjentit të tij Jorge Mendes, për të gjetur ekip të ri në sezonin e ardhshëm.

CR7 fillimisht mendon për rikthimin te Real Madrid, por këta të fundit nuk janë të interesuar për të rikthyer portugezin në ekipin e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Premier Liga po mendon që të mbyllë kampionatin e këtij viti pa kthyer lojtarët në stërvitje e në fushën e lojës, duke ndjekur shembullin

Ditë të bardha për ish-futbollistin e famshëm Brazilian, Rinaldinho, i cili ka lënë ambientet e burgut të kryeqytetit të Paraguait, Asunc

Gjysma e ekipit të Teutës vazhdon normalisht stërvitjen në stadiumin “Niko Dovana”, teksa bëhet fjalë kryesisht për ata lojtarë që jetojn

Klubi gjerman i Verder Bremer, ku aktivizohet ylli i Kosovës, Milot Rashica, do të zbresë ditën e sotme në fushën e blertë, për t’u stërv

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, që prej kohësh është përfolur se ka arritur marrëveshjen me Atletico Madridin, duket se është i destin

Sugjerimi se Lionel Messi mund të transferohet tek Interi zgjati vetëm disa orë.

Sulmuesi i Teutës, Idelino Gomes Kolibali, është nga të huajt e vetëm që ka mbetur në Durrës që pas ndërperjes së kampionatit më 12 mars.

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do