Mema pas fitores me Teutën: Tirana nuk duhet të shohë shumë nga kundërshtarët (VIDEO)

15/04/2019 - 09:34

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema foli pas fitores me Teutën, ku ndër të tjera deklaroi:

Çfarë rëndësie ka kjo fitore për Tiranën?

Loja më jep garanci. Ekipi u shpreh mirë në shumicën e lojës. U rikthyem te lojërat e mira. Duke luajtur mirë, edhe fitohet.

Tirana duhet të shohë punët e veta, nuk duhet të shohë shumë nga kundërshtarët.

Shënon Oduamadi, Hasani dhe Karabeci. Maksimumi i Tiranës sot?

Kjo është një ndeshje, tani të shohim në vazhdimësi të shohim si do jenë në formë këto lojtarë. Besoj se ekipit iu ka rikthyer fizionomia që patëm në fazën e tretë. Mu rikthyen edhe ato kujtimet e mira. Por, sërish një ndeshje është.

Zotërimi i topit ishte i qartë, shfrytëzuat shpejtësinë e Oduamadit. Te goli i pësuar, lojtarët ishin statikë të gjithë…

Mendoj se është një vendosje e mirë, por janë të gjithë të palëvizur. Duhet të kemi më shumë luftë për topin. Edhe në analizë, e thamë që Teuta është e fortë në ajër, dhe goditjet standarde ishin sikleti im, dhe kemi punuar për to. Kjo është çështje për t’u parë, pasi nuk mund të pësosh kështu golash, që nuk kanë ardhur si pasojë e lojës së mirë të kundërshtarit. Ne duhet të riparohemi në vazhdimësi, dhe të kemi dhe garanci për të ardhmen.

A kanë trajnerët e Kastrioti dhe Luftëtarit, t’ju thonë që Tirana fiton çuditshëm?

Nuk kam ndonjë koment për këtë pyetje. Arsyeja është e thjeshtë. E kam thënë dje, në një moment tjetër do i sqaroj çfarë kam thënë. Nuk jam nga ata që i bëj pas këtyre gjërave që them. E di se çfarë flas. Do i sqaroj në një moment të dytë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak

Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas pushimeve do të

Ende pa e bërë prezantimin e tij, media italiane jep detaje se Mauricio Sarri ka pranuar Juventusin, por ndërkohë ka bërë vetëm dy kërkes

Kleis Bozhanaj është talenti shqiptar që kanë përfunduar në listën e dëshirave nga skuadrat më të mëdha europiane.

Mohamed Salah ka refuzuar shansin për t’iu bashkuar Realit të Madridit dhe Juventusit këtë verë, por ai do të marrë në konsideratë të ard

Bledi Shkëmbi është i lumtur që pas një sezoni të suksesshëm në krye të Teutës u shpërblye nga drejtuesit me rinovim të kontratës.Trajner