Merr fund makthi njëmujor i Strakoshës, tampon negativ dhe me vrap në klinikë

20/11/2020 - 13:15

Thomas Strakosha më në fund mund të buzëqeshë përsëri, pas një muaji stresues që e ka lënë jashtë fushave të lojës pa pasur asnjë probem të dukshëm. Portieri i përfaqësueses shqiptare ishte zhdukur që nga 22 tetori, pasi kishte rezultuar pozitiv ndaj COVID-19, edhe pse në klub insistonin se kishte vetëm virozë të stinës.

Tamponët e nxirrinin herë pozitiv e herë negativ, duke bërë që çështja të përfundonte për hetim nga Prokuroria, por gjithsesi kjo la Strakoshën një muaj jashtë dhe ai humbi ndeshje të rëndësishme në kampionat, por edhe në Ligën e Kampioneve, duke i lënë vendin Pepe Reinas.

Pa harruar këtu përfaqësuesen shqiptare me të cilën nuk arriti të aktivizohej dot në ndeshjet e rëndësishme të Ligës së Kombeve. Por kjo pèeriudhë duket se ka kaluar përfundimisht, pasi në testet e fundit, Strakosha ka rezultuar negativ në të gjithë laboratorët që është testuar, meqë Lacio tashmë ka nënkontraktuar të ndryshëm.

Kështu që në mëngjes ai ka qenë i pranishëm në klinikën e klubit për kontrollet e detyrueshme mjekësore para kthimit përsëri në stërvitje që sot, për të qenë nën urdhërat e trajnerit Inzagi. Gjithsesi, në Itali presin që Strakosha edhe këtë javë të jetë në stol, ndërsa do të rigjejë formacionin vetëm në javën e ardhshme. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona është shumë pranë kolapsit financiar dhe një falimenti të mundshëm që do të shkatërronte për shumë vite klubin katalanas.

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më