Milani fiton betejën me UEFA-n, CAS rikthen kuqezinjtë në Europë

20/07/2018 - 16:46

Milani rikthehet në Europë më shpejtë nga sa pritet dhe do të marrë pjesë në edicionin 2018-2019 të Europa League. CAS i Lozanës i ka dhënë të drejtë klubit kuqezi duke anulluar vendimin e UEFA-s që skualifikoi Milanin me 1 vit nga kompeticionet europiane.

Gjykata e Arbitrazhit sportiv në Lozanë të Zvicrës ka shtyrë vendimin e UEFA-s dhe të paktën gjatë këtij sezoni Milani do të ketë mundësi të luajë në grupet e Europa League, të drejtë që e fitoi në fushën e lojës duke u pozicionuar në vendin e 6-të të Serisë A.

Në këtë mënyrë Atalanta do të marrë pjesë në turin e 2-të kualifikues të Europa League ku do të sfidojë boshnjakët e Sarajevos ashtu siç u përcaktua në shortin e hedhur në 20 qershor, ndërsa Fiorentina është e humbura e madhe e vendimit të KAS pasi ishte ajo që do të zëvendësonte Milanin në këtë edicion të Europa League.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rikthehet te fitorja në kampionat Erzeni kampion, që në fushën e tij mposhti me shumë lehtësi 3-0 Elbasanin e vendit të fundit, në një ta

Usain Bolt është befasuar kur në derën e shtëpisë së tij në Sidney të Australisë, ka trokitur mëngjesin e sotëm antidopingu, me një kërke

Kapiteni i Manchester United është në vitin e tij të fundit të kontratës me “Djajtë e Kuq” dhe duket se drejtuesit e klubit kanë vendosur

Goga Basket i ka dhënë një leksion Tiranës kampione në basketboll për meshkuj, duke fituar 102-75 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë

Është një moment i vështirë për Gjer maninë, e cila pas Botërorit zhgënjyes në Rusi gjatë kësaj vere, nuk ka fituar ende në ndeshjet zyrt

"Mayorga"!Nuk është e vështirë të nisësh një gjyq, por ta fitosh atë… Cristiano Ronaldo e di mjaft mirë se për të mposhtur jurinë e Nevad

Trajneri Kristian Panuçi e pranoi që pas kësaj humbjeje jemi jashtë.

Sinjalizimi në ditët e shkuara nga gazeta franceze “L’Equipe” rreth një trukimi të mundshëm të ndeshjes ndërmjet PSG dhe Cervena Zvezda,

Klubi i futbollit të femrave në Brazil, Manikore, ka udhëtuar plot 12 orë për të luajtur në ndeshjen në transfertë në Manaus ndaj Atletik

Kosova u ndal në një barazim në ndeshjen e katërt në Ligën e Kombeve.