“Milani ka më tepër rrëmujë sesa organizim”, Kostakurta i pakënaqur me kuqezinjtë

17/09/2019 - 17:17

Suksesi i Milanit në Veronë la shumë të pakënaqur mes tifozërisë kuqezi. Mes tyre, por në rolin e opinionistit është edhe Alesandro Kostakurta.Ish-mbrojtësi i “Djallit” duke komentuar fitoren e së dielës, deklaroi:

“Një fitore është gjithnjë e vlefshme, sidomos kur je në prag të derbit. Atmosfera është e qetë dhe kjo e lehtëson punën. Nuk pashë ndonjë përmirësim të Milanit në ndeshjen kundër Veronës.

Kur një trajner kërkon të ndryshojë organizimin taktik, është normale që të ketë edhe rrëmujë në manovrën e skuadrës. Po shoh më shumë rrëmujë sesa organizim, por kjo nuk vlen vetëm për Milanin, pasi është një aspekt dallues i ekipeve që kanë ndryshuar ide futbollistike”, u shpreh Kostakurta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun